MLP Group Poznań West będzie jeszcze większy

WhatsApp Group Join Now
Telegram Group Join Now

Deweloper pozyskał ponad 100 mln zł finansowania, które przeznaczy m.in. Na nowe inwestycje w poznańskich parkach logistycznych. Uzyskane finansowanie zapewnia nam pełną stabilność finansową i możliwość dynamicznego rozwoju działalności operacyjnej” – powiedziała Monika Dobosz, CFO/Board Member w MLP Group S.A. Wpisz swój adres e-mail. Spółka Hart Logistics specjalizuje się w świadczeniu usług spedycyjnych w ramach transportu drogowego oraz logistycznych w zakresie operacji magazynowych i usług e-commerce.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

  1. Zgodnie z przyjętą strategią, MLP Group po zakończeniu budowy parków utrzymuje je w portfelu i samodzielnie nimi zarządza.
  2. Od przeszło dekady bacznie obserwujemy i relacjonujemy sytuację w branży retail.
  3. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia transakcji z wiodącą instytucją finansową.
  4. Podnosi także komfort użytkowania dla pracowników – podkreśliła Agnieszka Góźdź, członek zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.
  5. Doskonała lokalizacja jest atrakcyjna dla różnego rodzaju biznesu.
  6. VGP wybuduje nową siedzibę Isar Aerospace w w VGP Park Munich w Vaterstetten.

Na terenie parku powstaje infrastruktura dla rowerzystów, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz domki dla owadów. Deweloper w części biurowej zastosuje przeszklenia, które zwiększą dostęp do światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy. – Powoli zbliżamy się do zapełnienia całego parku MLP Poznań West. W ramach docelowej powierzchni mamy do dyspozycji jeszcze kilka tysięcy metrów kwadratowych. MLP Poznań West jest jednym z najbardziej popularnych centrów logistycznych w naszym portfolio. Najemcom zapewniamy wysoki standard obiektów, przy jednoczesnym wdrażaniu rozwiązań wpływających na ochronę środowiska.

MLP Group Poznań West będzie jeszcze większy

Powierzchni magazynowo-biurowej w Fortress Logistics Parku Bydgoszcz. Firma zajmie w obiekcie około6,6 tys. 7R Park Poznań West został w całości wynajęty. Ostatni najemcy to Still – dostawca wózków widłowych i technologii magazynowych oraz Cycle – firma oferująca usługi dla rowerów elektrycznych. Obie firmy zajmą łącznie 6,8 tys. 7R rozpoczęło współpracę z Wood & Company.

Obiekty typu City Logistics

Montowanie na dachach budynków instalacji fotowoltaicznych, a także pomp ciepła do ogrzewania zarówno hal magazynowych i budynków biurowych. Wdrażane jest zarządzanie centrum logistycznym i monitoring systemów obiektowych w oparciu o eksploatacyjny Buy-side zgadza się że duże zbiory danych są najbardziej niedocenianą technologią rynkową  model informacyjny (ang. – Asset Information Model). Technologia ta wykorzystywana jest do usprawnienia procesów eksploatacyjnych poprzez integrację z systemami automatyki budynkowej BMS (ang. – Building Management System).

Mazowieckie lotniska obsłużą 40 mln pasażerów rocznie

Infrastruktury komunikacyjnej czy placówki edukacyjnej. Euro Styl rozpoczął sprzedaż mieszkań w kolejnych dwóch budynkach osiedla Synteza na Morenie w Gdańsku. W ofercie jest ponad 140 mieszkań z terminem odbioru w III kwartale 2026 roku.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

W centrum logistycznym powstaną trzy obiekty magazynowe o łącznej powierzchni ponad 90 tys. Mkw., spośród których największy będzie miał blisko 50 tys. Inwestycja realizowana przez firmę W.P.I.P. zakończy się w III kwartale 2022 r. W obiekcie będzie mieścił m.in. Magazyn typu cross-dock, umożliwiający sprawny przeładunek i kompletowanie przesyłek oraz nowoczesne powierzchnie biurowe i socjalne.

Magazyny według powierzchni

MLP Group podpisało umowę na zakup działki w Dąbrówce po zachodniej stronie Poznania. Pozyskane 6 hektarów gruntów sąsiaduje z rozbudowywanym i bardzo popularnym wśród najemców centrum logistycznym MLP Poznań West. Będzie możliwe wybudowanie na nich dodatkowych 30 tys. Nowoczesnej powierzchni magazynowej. W efekcie docelowa powierzchnia komercyjna kompleksu logistycznego zwiększy się tym samym do ponad 170 tys.

Jego budowa ruszyła w 2019 roku. Obecnie zagospodarowana została cała dotychczasowa działka, na której dostępnych jest ponad 140 tys. Powierzchni magazynowych i biurowych. Wszystkie przestrzenie zostały w 100 proc. Za realizację wszystkich obiektów magazynowych w ramach projektu MLP Poznań West odpowiedzialna była spółka W.P.I.P.

W zawartej transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 360,8 mln zł w 2023 r. Deweloper otrzymał właśnie od ING Banku Śląskiego kredyt w wysokości 26,8 mln EUR.

Pierwsze z nich już zostały otwarte. Photon Energy Group pozyskało 15 mln euro wielotranszowego finansowania z EBOR. Fundusze ostaną wykorzystane m.in. Na budowę sześciu elektrowni fotowoltaicznych w Rumunii o łącznej mocy 29 MWp. KNF zatwierdziła prospekt nowego programu emisji ICM Capital-Broker-cheater Opinie użytkowników i przegląd firmy obligacji Cavatina Holding, co pozwala spółce wyemitować obligacje o łącznej wartości do 150 mln zł (lub równowartość tej kwoty w EUR). CTP rozszerza swoją współpracę z rumuńską firmą kurierską Cargus,  która otworzyła swoją nową placówkę w parku logistycznym w Sybinie.

Firma rekrutacyjna Hays Poland zajęła w obiekcie przestrzeń biurową o powierzchni 260 mkw. Agencja Sempire, będąca częścią grupy Shoper, zdecydowała się na wynajem 600 mkw. GDDKiA podpisała umowę z firmą Budimex na budowę II etapu obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28. Wartość kontraktu to 152,3 mln zł. Żabka w miejscowościach turystycznych uruchomi latem ponad 140 sklepów sezonowych, czyli o blisko 20 proc. Więcej niż w 2023 roku.

Powstaną na nich kolejne budynki kompleksu o powierzchni 30 tys. Park logistyczny https://www.forexeconomic.net/ jest najszybciej rozbudowywanym centrum MLP Group. Obecnie powstają trzy obiekty magazynowe, które dostarczą łącznie ponad 90 tys. Pierwsza hala zaoferuje około 20,8 tys.

Powierzchni została zawarta z firmą Mainfreight Poland. Na cele magazynowe przeznaczone będzie ponad 2,7 tys. Zgodnie z planem gotowy obiekt zostanie przekazany na początku bieżącego roku.

Kilka miesięcy później oddane zostaną do użytkowania powierzchnie biurowe i socjalne liczące blisko 500 mkw. Globalny operator logistyczny Mainfreight Poland zostanie najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. Nowoczesnej powierzchni.